Bio tekvica Waltham Rein Seed 8 semien

T15825
Vlastnosti tekvicového Bio semena Waltham Rein: Rastlina a jej plody: Odroda Bio tekvice Waltham je teplomilná, hruškovitá odroda tekvice s príjemne sladkou, orechovo-orieškovou chuťou. Oranžový typ. Má podlhovastý tvar, plody dlhé asi 30 cm, s pevnou dužinou a malým se... Podrobný opis
4,75 € (netto cena : 3,74 €)

Doručenie
face
Osobne:
Hoci aj dnes. info
Hoci aj dnes. Po zadaní objednávky pripravíme balík a a zašleme SMS alebo email o možnosti vyzdvihnutia v obchode (Gazdabolt_2, pondelok - piatok 8:00 - 17:00 ).
Kuriér:
1-5 nap info
Po zadaní objednávky Vám kuriér v priebehu 1-7 pracovných dní doručí zásielku, o ktorej budete informovaný v emaily.

Vlastnosti tekvicového Bio semena Waltham Rein:

Rastlina a jej plody:

Odroda Bio tekvice Waltham je teplomilná, hruškovitá odroda tekvice s príjemne sladkou, orechovo-orieškovou chuťou. Oranžový typ.

Má podlhovastý tvar, plody dlhé asi 30 cm, s pevnou dužinou a malým semenným obalom. Dužina má žltooranžovú farbu s aromatickou vôňou.

Plody vážia približne 2,5 kg. Nemala by sa zbierať skoro na jeseň, má pomerne dlhú trvanlivosť.

V Amerike je obľúbená:

Walthamská tekvica sa považuje za najlepšiu americkú tekvicu. Walthamská tekvica je najznámejšou tekvicou v Amerike. Obdobie rozmnožovania trvá 85 - 95 dní.

Je všeobecne známa a pestuje sa na celom svete na všetkých piatich kontinentoch.

Butternut Waltham sa považuje za jednu z najlepších tekvíc na svete, s vynikajúcou orieškovou chuťou ades, maslovou, hustou, oranžovou dužinou a je ideálna na zimné skladovanie, bez problémov prežije aj na podlahe v predsieni. Dá sa povedať, že maslový orech sa v Európe objavil len nedávno.

Názvy:

Patrí do čeľade pižmovkovitých. Nazýva sa aj oranžová tekvica, maslový orech, tamburát alebo olast. V Rumunsku: doblec, v Transylvánii sa nazýva aj "úritök". Známy aj ako hamkatök, bébitök. Tvar plodu tekvice je charakteristický, s koncom od stonky sa rozširuje. Dužina je žiarivo oranžová vďaka veľkému množstvu karoténov.

Použitie: Dýňa sa používa na pestovanie a výrobu ovocia a zeleniny:

Používajú sa takmer výlučne vo forme tekvíc, oranžové tekvice takmer úplne vytlačili tekvicové odrody na tekvicu.

Obsah, trvanlivosť:

Obsah cukru v tekviciach Butternut Waltham je 5 - 6 %, takže sú sladšie ako tekvice obrovské, ale ich trvanlivosť sa im ani zďaleka nepribližuje. Kvôli tenšej šupke majú tieto odrody aj tak nižšiu trvanlivosť, ale niektoré baktérie môžu počas skladovania spôsobiť poškodenie.Sú tiež postihnuté bakteriálnymi chorobami, a preto by sa mali skladovať v malých skladoch najneskôr do decembra.

Požiadavky:

Vyžadujú vysoké teploty a dobrú, výživnú pôdu.

Pestovanie:

Výsev do voľnej pôdy:

Výsev: od prvej polovice mája do konca mája. Pri opätovnom výseve preniká koreňový systém hlboko, dosahuje hĺbku 80 - 110 cm, a systém výhonkov je najviac podobný systému uhoriek. Môže sa pestovať s oporným systémom alebo bez neho. Po vyklíčení dorastá okrasná rastlina do výšky približne 30 - 40 cm, keď dosiahne túto výšku, ukladá sa.

Čas zberu vonku:

Od druhej polovice septembra do konca októbra. Zaujímavosťou je, že semená v dutine plodu si zachovávajú klíčivosť 7-8 rokov.V druhom roku klíčia lepšie ako bezprostredne po vybratí semien.

SEMENÁ REINSAATU

V spoločnosti ReinSaat KG pochádzajú semená z biodynamického poľnohospodárstva. Šľachtenie je cielene zamerané na zvýšenie odolnosti.

Z ich semien sa dajú vypestovať odolnejšie a rezistentnejšie rastliny ako zo semien od iných veľkovýrobcov osív. Rastliny spoločnosti ReinSaat sú najvhodnejšie na ekologické maloobchodné pestovanie.

Používajú tiež vlastné špeciálne špecifikácie pre klíčivosť, pričom aktívne tieto semená majú lepšiu ako priemernú klíčivosť. Možno ich použiť na pestovanie zdravých a odolných rastlín.

Naša spoločnosť je v neustálom odbornom kontakte s výrobcom ReinSaat, sledujeme výrobu osív a pôsobíme aj ako zástupca ich značky.

Toto sú najlepšie rastliny na redukciu osiva!

Hmotnosť: 0.015 kg
Aviability: 1-4 nap
Basic sales unit: db
Culture: Zöldség

0 z 0 hodnotení

Zanechajte recenziu!

Podeľte sa o svoje skúsenosti s ostatnými zákazníkmi.


0 z 0 hodnotení

Zanechajte recenziu!

Podeľte sa o svoje skúsenosti s ostatnými zákazníkmi.