- Vinárske a chemické prostriedky
- Fólie, sieťky, vrecia, PVC produkty
- Stroje
- Kertész palántáknak
- Záhradné doplnky
- Prípravok na ochranu rastlín
- Zavlažovacia a jazerná technika
- Organické a umelé hnojivo
- Expert advice
- Akčná ponuka
- Odborná kniha
- Služby
- Zemina pre kvety, rašelina
- Osivá, cibule, hľuzy
- Náradie, ochranné pomôcky
- Predajňa
- Kultúry
- Výrobca
- Magazin
Filter
Rozmetávač umelého hnojiva
Fazuľa, hrach:
Fazuľa: tu si môžete vybrať z odrôd francúzskej fazule, bežeckej fazule, kríkovej fazule a hrachu francúzskeho, pinto a cukrového.
Klíčky:
Klíčiace rastliny sú spôsobom, ako do tela dostať cenné živiny. Listy klíčkov obsahujú viac užitočných živín ako dospelé listy tej istej rastliny. Tu nájdete niekoľko druhov klíčkov a nástroje, ktoré potrebujete na ich klíčenie.
Dračie semená:
Každé semienko dračinca obsahuje jedno semienko, Pri procese dračincovania sa na povrch semienok aplikuje štartovacie hnojivo a dezinfekčný prostriedok. Použitím týchto semien sa dá výsev vykonať presnejšie, pričom sa na jedno miesto nerozmiestni príliš veľa semien, takže sa dá vyhnúť prácnemu výsevu. Tu si môžete vybrať z vysušených semien petržlenu, mrkvy, šalátu, uhoriek a zeleru.
Koreňová zelenina:
Koreňová zelenina, mrkva, petržlen, zeler, repa, paštrnák, sú dvojročné rastliny, ktoré v prvom roku vytvárajú koreňové telá a v druhom roku vytvárajú kvetenstvo a úrodu semien. Nájdete tu koreňovú zeleninu s rôznym časom zberu, ako aj výber skutočných rarít.
Cibuľa:
Či už hľadáte pažítku, pór, fialovú cibuľu alebo semená červenej cibule, určite nájdete odrodu, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám.
Kapusta, kaleráb, karfiol:
V tejto časti si môžete vybrať z rôznych odrôd kapusty, kalerábu a karfiolu s rôznym časom dozrievania.
Paradajky:
Paradajky: Mäsité bobuľovité plody paradajok sú jednou z najobľúbenejších zeleninových plodín na celom svete. Okrem odrôd, ktoré každý pozná a miluje, tu nájdete aj skutočné kuriozity, či už hľadáte koktailové alebo obrovské, žlté, zelené alebo čierne paradajky.
Papriky:
Papriky: najdôležitejšie korenie v maďarskej kuchyni. V tejto skupine článkov nájdete sladkú papriku, paradajkovú papriku, koreninovú papriku... Pre tých, ktorí majú radi naozaj pálivé papriky, si môžete vybrať z papričiek chilli, habanero, feferónky.
Šalát, listová zelenina:
K listovej zelenine patrí široká škála šalátov, od hlávkového šalátu až po šalát, vtáčí šalát, hlávkový šalát a rukolu, ktoré sú farebne a tvarovo veľmi rozmanité. Dôležité je spomenúť aj špenát, šťaveľ, žeruchu, mangold a kôpor. Výber semien uvedených rastlín nájdete v tejto skupine článkov.
Uhorky, melóny, tekvice:
V tejto skupine článkov môžete hľadať semená uhoriek, paštrnáka, špargle, cukety, tekvice, melóna a melóna. Tieto plodiny sú náročné na teplo a živiny a niektoré si na pestovanie vyžadujú podporný systém. Pestujú sa na mieste po májových mrazoch. Medzi semená uhoriek patria aj odrody hadových, konzervovaných alebo zakonzervovaných a šalátových uhoriek.
Pásik semien, kotúč semien:
Používanie týchto produktov môže výrazne uľahčiť prácu pri výseve. V prípade výsevných pásov sa semená umiestnia medzi dva pásy papiera podľa rozstupu plodín. Výsev sa vykonáva do voľnej pôdy. Riadok sa vytiahne na rovnakú dĺžku ako pás, pás sa položí, zaleje, prikryje zeminou a opäť zaleje. Výsevný kotúč sa používa v kvetináčoch, takže je ľahké pestovať bylinky na kuchynskom okne. Kvetináč sa naplní do troch štvrtín zeminou, na vrch sa položí disk, zaleje sa a prikryje tenkou vrstvou zeminy, potom sa opäť zaleje. Semená sú určené najmä na šaláty, koreňovú zeleninu a bylinky.
Iné:
Semená, ktoré nemožno zaradiť do vyššie uvedených skupín článkov, nájdete tu, napr. jahody, peruánske jahody atď.