Symbivit 3 kg

T07373
"A SYMBIVIT obsahuje mykorízne huby prírodného pôvodu, ktoré pomocou hifa-siete zvyšujú veľkosť plochy slúžiacej na vstrebávanie vody a živín. Toto spojenie prežíva počas celého života rastliny, takto podporujúc vývoj rastliny a schopnosť odolávať chorobám. Aké pôsobenie sa očakáva pri aplikácii SYMBIVIT? Zvyšuje sa vstrebávanie živín a schopnos... Podrobný opis
82,41 € (netto cena : 64,89 €)

Doručenie
face
Osobne:
Hoci aj dnes. info
Hoci aj dnes. Po zadaní objednávky pripravíme balík a a zašleme SMS alebo email o možnosti vyzdvihnutia v obchode (Gazdabolt_2, pondelok - piatok 8:00 - 17:00 ).
Kuriér:
1-5 nap info
Po zadaní objednávky Vám kuriér v priebehu 1-7 pracovných dní doručí zásielku, o ktorej budete informovaný v emaily.

"A SYMBIVIT obsahuje mykorízne huby prírodného pôvodu, ktoré pomocou hifa-siete zvyšujú veľkosť plochy slúžiacej na vstrebávanie vody a živín. Toto spojenie prežíva počas celého života rastliny, takto podporujúc vývoj rastliny a schopnosť odolávať chorobám. Aké pôsobenie sa očakáva pri aplikácii SYMBIVIT? Zvyšuje sa vstrebávanie živín a schopnosť odolávania pomocou kolonizovaných koreňov. Mikroskopická veľkosť hifa siete mykoríznych húb sa dostáva do spojenia s koreňmi a takto viacnásobne narastá plocha na vstrebávanie vody a živín. Použitie: Vsypme výrobok do jamy a zasaďme rastlinu. Pri vyvinutej rastline vŕtajme do pôdy 6-8 otvorov v blízkosti koreňov a pridajme SYMBIVIT ku koreňom rastliny.Jednorázové ošetrenie SYMBIVITom je postačujúce! Po aplikácii sa treba vyhýbať aspoň tri týždne vypúšťaniu fungicídov! Mykorízne huby sú mikroskopickej veľkosti žijúce v pôde, ktoré sú schopné symbiózy až s 90% suchozemských rastlín. Korene rastlín poprepletajúce mykorízne huby, presnejšie túto formu spolužitia nazývame ´´´hubový koreň´´´ teda mykoríza. Tento vzťah je pre obe strany prospešný, lebo huby od rastliny dostávajú hotové živiny a rastlina pomocou siete micélia dokáže vstrebávať vodu a živiny inak pre rastlinu nedostupné. Z morfologického a funkcionálneho hľadiska mykorízne huby rozdeľujeme do dvoch veľkých skupín: charakteristiky  ektomykorízy pre nahosemenné rastliny a endomykorízy pre pestované rastliny. Najstarší a najrozšírenejší typ je arbuskulárna endomykoríza (AM), ktorej vytvorenie siaha na viac ako štyristo milión rokov, a  pravdepodobne zohrávali úlohu aj pri rozšírení suchozemských rastlín. Mykorízne huby majú dobrý vplyv na rast hostiteľskej rastliny, v prvom rade kvôli vstrebávaniu fosforu, medi, zinku a dusíka. Majú dôležitú úlohu aj pri odolnosti rastlín voči suchu, soli, svetla, ale aj pri schopnosti odolávať chorobám (Phytium, Phytophtora, Fusarium sp.)."

Hmotnosť: 3 kg
Aviability: 1-4 nap
Basic sales unit: db
Culture: Bio

0 z 0 hodnotení

Zanechajte recenziu!

Podeľte sa o svoje skúsenosti s ostatnými zákazníkmi.


0 z 0 hodnotení

Zanechajte recenziu!

Podeľte sa o svoje skúsenosti s ostatnými zákazníkmi.