Vyštrenie vzorky pôdy
  • Vyštrenie vzorky pôdy

Vyštrenie vzorky pôdy

  • T02511
1./ Vyšetrenie vzorky pôdy: Určenie parametrov: pH, EC, obsah soli, NO3-N, P2O5, K2O, Ca, Mg, Fe, Cu, B, SO4-S, Cl, HCO3, Na objemová hmotnosť, viazanie resp. udržanie vody ako aj z výťažku AL:P2O5, K2O Celková cena vyšetrenia: V prípade orných pôd určenie... Podrobný popis
41,02 € (tax excl.: 32,30 €)
Doprava
face
Osobné prevzatie:
1-4 deň info
1-4 munkanap. A rendelés leadása után összekészítjük a csomagot, majd sms - ben vagy e - mailen értesítjük, hogy a termékek átvehetőek (Gazdabolt_2 üzletünkben, hétfőtől - péntekig 8:00 - 17:00 óra között).
Kuriérom :
1-4 deň info
A rendelés leadása után a futárszolgálat 1-4 munkanap alatt szállítja ki a csomagot, melyről e-mailben értesítjük.

1./ Vyšetrenie vzorky pôdy: Určenie parametrov: pH, EC, obsah soli, NO3-N, P2O5, K2O, Ca, Mg, Fe, Cu, B, SO4-S, Cl, HCO3, Na objemová hmotnosť, viazanie resp. udržanie vody ako aj z výťažku AL:P2O5, K2O Celková cena vyšetrenia: V prípade orných pôd určenie obsahu humusu ďaľších: 2./ Vvyšetrenie vzorky pôdy: Určenie parametrov: pH, EC, obsah soli, NO3-N, P2O5, K2O, Ca, Mg, Fe, Cu, B, SO4-S, Cl, HCO3, Na objemová hmotnosť, viazanie resp. udržanie vody Pravidlo odbratia vzorky: Cieľom odobratia vzorky je na danú oblasť charakteristické odbratie vzorky. Priemerná vzorka môže charakterizovať maximálne 5 ha plochy. Keď plocha parcely presahuje 5 ha, potom tú treba rozdeliť podľa možnosti na homogénne 5 ha plochy. Priemernú vzorku z pôdoznaleckého hľadiska treba odobrať z jednotnej oblasti rovankou metódou, z rovnakej vrstvy. • Pri voľnopoľných kultúrach z obrábanej vrstvy (0-30 cm) na parcelu, ale max. po 5 ha-och odoberáme vzorku. • Pri stojatých kultúrach  0-30, 30-60 cm, bobuľovité 0-20, 20-40 cm vrstiev treba 1-1 vzorku odbrať. Priemerná vzorka pozostáva z častí vzoriek. Z čo najviac častí poskladaná priemerná vzorka, o to presnejší výsledok vyšetrenia môžeme očakávať. Zo vzorkovej oblasti odoberáme časti vzorky v zig-zag tvare, alebo popri uhlopriečke, tak aby oblasť bola čo najviac reprezentovaná. ILOS odobratie vzorky • pri voľnopoľných kultúrach pri okraji tabule v 20 cm pruhu • v otáčkach • na miestach kozlov slamya • na skladovacích miestach umelého hnojiva, zlepšovačov pôd, organických hnojív • na poludných  miestach zvierat állatok delelő helyén; Počas odoberania vzoriek, časti vzoriek zbierajme do kýbla, a po skončení odoberania vzoriek z parcely dôkladne premiešajme obsah. Takto dostávame homogénnu  vzorku reprezentujúcu celú tabuľu, z ktorej 1-1,5 kg naplňme do 1-2 kg polyetilénového sáčku, ktorého rozmer je  vhodný na to, aby sa zaviazal s vlastnou látkou. Pred zaviazaním sáčkov treba vzorky označiť štítkom vzorky, ktorý obsahuje meno hospodára, charakter vyšetrenia, miesto a čas odbratia vzorky, označenie parcely, kód vzorky a hĺbku odobratia vzorky. Takto vyplnený označovancí štítok vzorky treba uložiť do zvláštneho sáčku (vzáujme zabezpečenia čitateľnosti údajov) a vkladáme ho do sáčku obsahujúceho vzorku.
 
Kód
T02511
Értékesítési alapegység
db

Kérdezze szakértőnket

Tipp: érdemes megnézni a már feltett kérdések-válaszokat is, elképzelhető, hogy más is feltette korábban a kérdést.

Jelenleg nincs egyetlen értékelés sem.


Csak regisztrált vevőink írhatnak értékelést termékeinkről Bejelentkezés

1 ďalšie produkty v tejto kategórii